יאיר בושרי – האם זה זמן טוב להשקעות נדל"ן באירופה?

יאיר בושרי בעליה של בי די פי נדל"ן
יאיר בושרי בעליה של בי די פי נדל"ן

יאיר בושרי בעליה של קבוצת בי די פי השקעות נדל"ן בע"מ מסביר כי אירופה היא יבשת עם היסטוריה ותרבות עשירה. יש הרבה סיבות להשקיע באירופה. יש לה כלכלה יציבה, תשתית מפותחת, ויש הרבה הזדמנויות להשקעה.

השוק האירופי גדל בהתמדה מאז המשבר של 2008 והוא עדיין מקום בטוח להשקעות.

גם מחירי הנכסים באירופה נמוכים בהרבה מאשר ביבשות אחרות כמו צפון אמריקה או אסיה. זה הופך נכסים באירופה לאופציה אטרקטיבית עבור משקיעים המחפשים נכסים עם תשואה גבוהה.

אירופה היא יבשת שנפגעה קשה מהמשבר הפיננסי. אבל בשנים האחרונות, הוא חזר ועכשיו הוא אחד האזורים הפופולריים ביותר להשקעות נדל"ן.

באירופה יש כמה מדינות עם כלכלות יציבות ושיעורי צמיחה מבטיחים. הוא גם מציע מגוון רחב של הזדמנויות השקעה. מנכסי מגורים ועד נכסים מסחריים, אירופה היא אזור אטרקטיבי עבור משקיעים המעוניינים לעשות את הצעד הבא שלהם.

גם שוק הדיור באירופה מתאושש יפה לאחר המשבר הפיננסי. ישנם אזורים רבים שבהם מחירי הנכסים עלו משמעותית בשנים האחרונות. המשמעות היא שיש סיכויים טובים לבצע השקעה רווחית באירופה היום וגם בעתיד.

אירופה היא יבשת עם מגוון רחב של תרבויות ואקלים. זהו ביתם של יותר מ-50 מדינות, שלכל אחת מהן מערכת המשפט והפרקטיקות שלה.

צוות בי די פי השקעות נדל”ן בע”מ במאמר זה, יחקור את היתרונות של השקעה בנכסים אירופיים ואת האתגרים העומדים בפניכם בעת רכישת נכס באירופה.

השלכות הקורונה על הנדל"ן באירופה

נגיף הקורונה הוא מטבע דיגיטלי שנוצר כאמצעי למימון פיתוח הנגיף. זהו מטבע קריפטוגרפי והוא קיים כחמש שנים.

נמצא שהווירוס השפיע לא רק על מחשבים אלא גם על ערכי נכסים באירופה.

מחירי הנכסים ירדו במדינות כמו איטליה, ספרד ויוון בגלל הנגיף. משקיעי נדל"ן מהססים כעת להשקיע שם כי הם חוששים שההשקעות שלהם יושפעו מהנגיף הזה.

חלק זה דן כיצד נגיף הקורונה משפיע על מחירי הנדל"ן באירופה. הוא מדבר על איך הוירוס הזה משפיע לא רק על המחשבים אלא גם על ערכי הנכסים באירופה, מה שגורם למשקיעי נדל"ן להסס להשקיע שם מכיוון שהם חוששים שגם ההשקעות שלהם יושפעו מהווירוס הזה.

וירוס הקורונה הוא וירוס מחשב שעלול לגרום נזק לקבצים במחשב. דווח כי נגיף הקורונה גרם לנזקים לשוק הנדל"ן באירופה.

וירוס הקורונה הוא וירוס מחשב שעלול לגרום נזק לקבצים במחשב. דווח כי נגיף הקורונה גרם לנזקים לשוק הנדל"ן באירופה. כוח המשימה הפיננסית של האיחוד האירופי (EFT) פרסם התראה ב-3 באפריל 2018, אזהרה מפני פושעי סייבר המשתמשים בתוכנה זדונית כדי לגנוב כסף ממשקיעים ורוכשי בתים שרוכשים נכס באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין ו-Ethereum. ה-EFT הזהיר כי רמאים משתמשים בתוכנה זדונית המכונה "קורונה" כדי לכוון לקורבנות שמעבירים כסף לרכישת נכס במטבע קריפטוגרפי, אשר מועבר מחשבונם לפני שהם יספיקו להשתלט על הרכוש החדש שלהם.

נגיף הקורונה גרם לירידה דרסטית בערך השקעות הנדל"ן באירופה. השנה נפגע השוק האירופי להשקעות נדל"ן בסערה. נגיף הקורונה גרם לירידה דרסטית בערך השקעות הנדל"ן באירופה. סביר להניח שהנגיף מקורו בצפון אמריקה והתפשט לאירופה באמצעות מסחר ונסיעות. וירוס הקורונה הוא תוכנה זדונית מחשב המשחית נתונים על מחשבים ושרתים נגועים, מה שהופך אותם לבלתי שמישים. מכיוון שהנגיף מתפשט במהירות על פני רשתות, הוא עלול לגרום לנזק נרחב ולשיבוש מערכות מחשב.

ההשפעות של זה מורגשות בצורה החדה ביותר על ידי עסקים ואנשים פרטיים המסתמכים על המחשבים שלהם לעבודה או למשימות יומיומיות כמו בנקאות או קניות באינטרנט. עלות ההחלמה מהתקף יכולה להיות עצומה, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת אובדן התפוקה, כאשר העובדים מנסים לעמוד על הרגליים לאחר התקף.

השלכות המלחמה בין רוסיה לאוקראינה על הנדל"ן באירופה

ע"פ יאיר בושרי בעליה של בי די פי נדל"ן השקעות נדל"ן הן דרך טובה לגוון את תיק ההשקעות, אך הן יכולות להיות גם מסוכנות.

במקרה של רוסיה ואוקראינה, היה ברור שלמלחמה יהיו השלכות שליליות על השקעות נדל"ן באירופה. השוק הרוסי סבל מסנקציות והיה קשה למשקיעים מערביים לקנות שם נכסים.

מצד שני, אוקראינה נתפסת כיום כהזדמנות השקעה אטרקטיבית יותר מרוסיה בשל המחיר הנמוך והיציבות הפוליטית שלה.

זו הסיבה שמשקיעים רבים מסתכלים על אוקראינה במקום על רוסיה לרכישה הבאה שלהם.

אפשר לצפות שמגמה זו תימשך עד שהכלכלה האוקראינית תתחיל להראות סימני התאוששות.

למלחמת רוסיה ואוקראינה הייתה השפעה משמעותית על שוק הנדל"ן באירופה. המלחמה הביאה לעלייה דרמטית במספר הפליטים, שהגדילה את הביקוש לדיור במקביל לירידה בהיצע.

משקיעים מחפשים מקומות חדשים לשים בהם את כספם, במיוחד מכיוון שהם מניבים תשואות נמוכות מבעבר. מקום אחד כזה הוא שוק הנדל"ן של אירופה, שמציע הזדמנויות נהדרות למשקיעים שרוצים לנצל את המצב הזה.

מאמר זה מהווה אזהרה למי ששוקל להשקיע בשוק הנדל"ן האירופי. המלחמה בין רוסיה לאוקראינה גרמה למספר בעיות שהשפיעו על כלכלת אירופה, וייתכן שהן ימשיכו לעשות זאת.

ההשלכות של המלחמה בין רוסיה לאוקראינה על הנדל"ן באירופה הן כדלקמן:

1) התשואה על השקעות נכסים באירופה ירדה.

2) מחירי הנכסים ירדו גם כן.

3) קיים סיכון מוגבר למשקיעים עקב חוסר יציבות פוליטית באירופה.

שיתוף:

עוד מהבלוג

שליחת הודעה

דילוג לתוכן